Aktualnie znajdujesz się na:Strona głównaBrzeszczoty
 • Wood-Mizer jest jedynym producentem traków, który produkuje również Brzeszczoty. Od lat promujemy technologię brzeszczotów wąskotaśmowych SilverTip, MaxFlex oraz DoubleHard. Do ich produkcji używamy starannie dobranych surowców, dzięki czemu nasze produkty przewyższają ofertę konkurencji. W poszczególnych typach  brzeszczotów parametry takie jak twardość i wytrzymałość są zróżnicowane i dlatego brzeszczoty należy starannie dobierać do rodzaju przecieranego drewna. Zastosowanie właściwego typu brzeszczotu zaowocuje zwiększoną efektywnością oraz oszczędnością materiału i czasu pracy.

  Produkcja i serwis brzeszczotów objęte są Systemem Zarządzania Jakością zgodnym z normą ISO 9001:2008. Każdy etap procesu produkcyjnego jest kontrolowany przez specjalistyczne urządzenia i dlatego jesteśmy pewni dokładności wykonania. Brzeszczoty są naostrzone, z rozwiedzionymi zębami i gotowe do pracy. Każdy brzeszczot ma wybity indywidualny numer identyfikacyjny. Standardowa podziałka zęba na naszych brzeszczotach to 22,2 mm.

  4°/32° Brzeszczot przeznaczony do cięcia gatunków drewna bardzo twardego i zmrożonego (akacja, buk, dąb, grab, jesion); doskonale pracuje w maszynach przemysłowych w okresie zimowym.
  9°/29° Brzeszczot przeznaczony do cięcia gatunków drewna twardego, zmrożonego, o dużej gęstości (akacja, dąb, grab, jesion).
  10°/30°  Brzeszczot uniwersalny, zalecany do przecierania gatunków drzew zarówno miękkich, średniotwardych, jak i twardych (brzoza, buk, klon, lipa, sosna, topola).
  13°/29° Brzeszczot przeznaczony do cięcia drewna miękkiego o zmiennej strukturze (jodła, świerk).
  7°/34° Brzeszczot przeznaczony do cięcia najtwardszych gatunków drewna; najlepsze osiągi podczas pracy na silnikach powyżej 15 KW.

   

     BRZESZCZOTY - PORADY             BRZESZCZOTY - REGENERACJA             BRZESZCZOTY - CENNIK     

   1402362_336558096485241_1274661343_o.jpg

  Nowe brzeszczoty MaxFLEX cechują się najwyższej jakości stalą wybraną przez Wood-Mizer w celu wyprzedzenia konkurencji i zmaksymalizowania wydajności cięcia. Specjalny stop metalu, zapewnia wyższą elastyczność i większą trwałość brzeszczotu. Najwyższa jakość brzeszczotów MaxFLEX zapewnia operatorowi traka osiąganie większej wydajności przy wyjątkowo dobrej cenie brzeszczotu.

  doublehard.jpg

  Brzeszczoty Wood-Mizer DoubleHARD są twarde, wytrzymałe i odporne na wyłamywanie zębów. Do ich produkcji używamy wysokiej jakości surowca dodatkowo hartując każdy ząb brzeszczotu. Każdy ząb jest ustawiany przy pomocy urządzenia sterowanego numerycznie. A każdy element procesu produkcyjnego jest precyzyjnie kontrolowany przez specjalistyczny sprzęt. Brzeszczoty DoubleHARD stosujemy do przecierania każdego gatunku drewna.

  silvertip.jpg

  Brzeszczot SilverTIP zaprojektowany został do prostych i łatwych cięć. Aby zapewnić maksymalnie długi okres eksploatacji brzeszczotu, do produkcji używamy specjalnie dobraną stal węglową, a następnie stosujemy nasz unikalny proces hartowania każdego zęba. W ten sposób powstał ostry, elastyczny i tani dla maszyn do dalszej obróbki drewna – brzeszczot SilverTIP.

   

  Produkcja brzeszczotów Wood-Mizer:

   

  blade_prod1.jpg